Nie korzystasz jeszcze z programu magazynowego? 2023 rok to dobry moment, by wdrożyć go w firmie!

Nie korzystasz jeszcze z programu magazynowego? 2023 rok to dobry moment, by wdrożyć go w firmie!
Technologia DAB nie jest niczym nowym – na rynku europejskim jest znana od wielu lat. Obecnie staje się co raz…
Każdy, kto spędza przed ekranem laptopa wiele godzin, doskonale wie, jak ważne jest posiadanie dobrego sprzętu, dzięki któremu można wykonywać…
Bez względu na to, czy wprowadzamy się właśnie do nowego mieszkania, czy też planujemy remont, w centrum naszej uwagi znajduje się armatura łazienkowa. Jej przemyślany zakup zwiększy szansę na to, że łazienka stanie się wizytówką zajmowanego przez nas lokalu. Przyczyni się również do tego, że sami będziemy uważać przebywanie w nim za wyjątkowo przyjemne. Zanim jednak ruszymy na zakupy, zastanówmy się nad tym, co i dlaczego chcemy kupić.
Zgubiłeś instrukcję obsługi, którą otrzymałeś wraz ze swoim laptopem, a po czasie potrzebujesz przypomnieć sobie parametry komputera? Nie musisz szukać informacji na ten temat w sieci. Wszelkie dane sprzętu łatwo odczytasz z poziomu interfejsu użytkownika. Musisz bowiem wiedzieć, że platforma desktopowa ma zaimplementowaną funkcję, która pozwala sprawdzić, jakie podzespoły drzemią pod obudową. Jak skorzystać z tego narzędzia w systemie Windows 10? Poniżej przedstawiamy szczegółową instrukcję.
Możliwość odliczania 1% z podatku w Polsce weszła w życie w 2003 roku. Od tego czasu minęło już więc 17 lat. W początkowych latach niewielki procent podatników wiedział i interesował się możliwością rozliczenia i przekazania realnej pomocy innym. Z roku na rok lawinowo wzrastała liczba darczyńców, jak i darczyńco biorców. Na przestrzeni zaledwie 10 lat z 10 mln przekazanych na rzecz różnych organizacji pożytku publicznego zrobiło się 506 mln. Coraz więcej OPP (organizacji pożytku publicznego) zaczęło aktywnie interesować się promowaniem samej idei, jak i swojego w niej uczestnictwa.
Laptopy to urządzenia, które są bardzo chętnie wykorzystywane zarówno przez młodsze osoby, jak i wiekowych użytkowników. Każdy z nich używa urządzeń na swój sposób, ale czy robi to w sposób optymalny? Chyba nie każdy 🙂 W tym poradniku przedstawimy wskazówki, które pozwolą optymalnie korzystać z laptopa oraz zwiększyć jego żywotność oraz bezpieczeństwo.
Nowoczesne systemy z rodziny Windows oferują użytkownikom znaczące usprawnienia, między innymi większe bezpieczeństwo korzystania z Internetu, funkcjonalne aplikacje, ciekawe gadżety i moduły. Są atrakcyjne wizualnie i czasem wręcz zdają się zgadywać, co ktoś ma na myśli, proponują sugestie i gotowe rozwiązania.
W wielu domach korzystanie z Internetu odbywa się jednocześnie za pośrednictwem kilku różnych urządzeń, na przykład smartfonów, komputerów, laptopów. Jest to możliwe dzięki użyciu routera, który funkcjonuje jako brama sieciowa – miejsce podziału łącza doprowadzonego z zewnątrz np. światłowodem na wszystkie wspomniane urządzenia. Router posiada własny numer IP, będący zarazem adresem bramy sieciowej i adresem, jaki rozpoznawany jest z zewnątrz. Znajomość tego numeru może przydać się w różnych sytuacjach, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób go poznać.
Elektronika użytkowa staje się coraz bardziej zaawansowana, mimo to wciąż zdarza się, że sprzęt “płata figle” swoim użytkownikom. Dotyczy to także komputerów przenośnych. Naciskamy przycisk POWER, a laptop nie reaguje. Znacie to, prawda? Pierwsza myśl – sprzęt trzeba będzie odesłać do serwisu. Panika jest jednak niepotrzebna, bo najczęściej okazuje się, że za takim stanem rzeczy stoi błaha przyczyna, a z usunięciem usterki łatwo poradzi sobie każdy użytkownik.
Dla wielu osób, komputer nie jest sprzętem, który ma im służyć do chwili, aż jego stan będzie predysponował go wyłącznie do utylizacji. Producenci nie śpią i co rusz prezentują nowe modele – piękniejsze, lżejsze, smuklejsze i wydajniejsze. Skuszeni perspektywą posiadania lepszego urządzenia, pozbywamy się starych, już niepotrzebnych komputerów. W praktyce, mniej lub bardziej wysłużony sprzęt najczęściej trafia na sprzedaż. Często nie zdajemy sobie przy tym sprawy, że do komputera dorzucamy gratis całą masę informacji na swój temat.
W drodze do pracy, na studia, do szkoły, na imprezie czy też w zatłoczonych miejscach jesteśmy narażeni na utratę telefonu komórkowego. Często w smartfonie przechowujemy ważne dane, hasła, zdjęcia z rodzinnej wycieczki, utrata smartfona i zarazem danych w nim zgromadzonych może nas kosztować dużo więcej, aniżeli wynosi wartość samego sprzętu i akcesoriów (np. kart pamięci), dlatego też warto poznać podstawowe sposoby, dzięki którym zredukujemy ryzyko utraty telefonu.
W poprzednim poradniku zwracałem uwagę na kilka zagadnień, które mogą uchronić przed utratą smartfona, jednak jeśli już dojdzie do tego, należy szybko zareagować i podjąć dodatkowe czynności, w celu nie tylko odzyskania utraconego telefonu, ale również zabezpieczenia się przed dalszymi konsekwencjami.
Internet staje się coraz szybszy, dlatego też dzisiejsi użytkownicy komputerów pobierają i wysyłają duże pliki w kilka sekund, oglądają filmy w jakości HD i prowadzą wideorozmowy. Kiedyś było nie do pomyślenia, by grę lub film mieszczące się na kilku płytach ściągnąć w czasie krótszym niż dzień, obecnie wszystko trwa chwilę. Jednak nawet dzisiaj niektórzy narzekają na zbyt wolne łącze internetowe i chcą pobierać dane szybciej, jeszcze szybciej! Czy można zwiększyć prędkość pobierania? Oczywiście – są na to sposoby.
Czasem musimy szybko wykonać zrzut ekranu z pulpitu, z widokiem na ustawienia systemu Windows 10 lub aplikacji, gry komputerowej. W jaki sposób szybko wykonać zrzut ekranu w Windows 10, czy są do tego wyspecjalizowane narzędzia? W tym poradniku przedstawię 3 najpopularniejsze metody wykonywania tzw. screenshotów w systemie Microsoft Windows 10 oraz Windows 8.
Producenci smartfonów coraz częściej w swoich konstrukcjach stosują niewymienne baterie, których nawet w serwisie nikt nie jest w stanie bezpiecznie wymienić. W związku z tym warto poznać kilka sposobów, na przedłużenie czasu pracy na baterii i co za tym idzie zmniejszenie ilości cykli ładowania, co także pozytywnie przełoży się na żywotność baterii.