All Posts

serwis

Księgowość dla serwisu komputerowego – jak wybrać biuro rachunkowe dla serwisu komputerowego

Serwis komputerowy od strony technicznej jest dość specyficzną formą działalności gospodarczej. Typowy serwis zajmuje się usługami naprawczymi, czy to w zakresie naprawy komputerów, czy laptopów lub innych urządzeń elektronicznych jak niszczarek, kserokopiarek, drukarek, ploterów, maszyn do pisania. Oprócz tego serwis może zajmować się stałym świadczeniem usług na obsługę informatyczną przedsiębiorstwa. W Polsce znajdziemy także serwisy, które zajmują się sprzedażą laptopów, drukarek, a nawet materiałów eksploatacyjnych do urządzeń, czy części zamiennych. Jak widzisz, zakres funkcjonowania serwisów komputerowych jest spory.

businessman-working-on-laptop

Laptop nie chce się włączyć – gdzie szukać przyczyny?

Elektronika użytkowa staje się coraz bardziej zaawansowana, mimo to wciąż zdarza się, że sprzęt „płata figle” swoim użytkownikom. Dotyczy to także komputerów przenośnych. Naciskamy przycisk POWER, a laptop nie reaguje. Znacie to, prawda? Pierwsza myśl – sprzęt trzeba będzie odesłać do serwisu. Panika jest jednak niepotrzebna, bo najczęściej okazuje się, że za takim stanem rzeczy stoi błaha przyczyna, a z usunięciem usterki łatwo poradzi sobie każdy użytkownik.

czyszczenie komputera

Jak wyczyścić komputer przed sprzedażą – jak przygotować używany komputer do sprzedaży?

Dla wielu osób, komputer nie jest sprzętem, który ma im służyć do chwili, aż jego stan będzie predysponował go wyłącznie do utylizacji. Producenci nie śpią i co rusz prezentują nowe modele – piękniejsze, lżejsze, smuklejsze i wydajniejsze. Skuszeni perspektywą posiadania lepszego urządzenia, pozbywamy się starych, już niepotrzebnych komputerów. W praktyce, mniej lub bardziej wysłużony sprzęt najczęściej trafia na sprzedaż. Często nie zdajemy sobie przy tym sprawy, że do komputera dorzucamy gratis całą masę informacji na swój temat.

download

Jak zwiększyć prędkość pobierania

Internet staje się coraz szybszy, dlatego też dzisiejsi użytkownicy komputerów pobierają i wysyłają duże pliki w kilka sekund, oglądają filmy w jakości HD i prowadzą wideorozmowy. Kiedyś było nie do pomyślenia, by grę lub film mieszczące się na kilku płytach ściągnąć w czasie krótszym niż dzień, obecnie wszystko trwa chwilę. Jednak nawet dzisiaj niektórzy narzekają na zbyt wolne łącze internetowe i chcą pobierać dane szybciej, jeszcze szybciej! Czy można zwiększyć prędkość pobierania? Oczywiście – są na to sposoby.

with laptop on computer chair

Jakie krzesło do komputera wybrać – wybieramy krzesło pod komputer

Współczesny człowiek coraz więcej czasu spędza przy komputerze. Ma to związek zarówno z pracą jaką wykonuje jak i ze względu a to, że komputer stał się świetną formą rozrywki. Czas jaki spędzamy przed komputerem niestety w negatywny sposób odbija się na naszym zdrowiu, a konkretnie na problemach z kręgosłupem, mięśniami i krążeniem.

serwer okablowanie

Jak sprawdzić IP routera / Jak sprawdzić IP Internetu

W wielu domach korzystanie z Internetu odbywa się jednocześnie za pośrednictwem kilku różnych urządzeń, na przykład smartfonów, komputerów, laptopów. Jest to możliwe dzięki użyciu routera, który funkcjonuje jako brama sieciowa – miejsce podziału łącza doprowadzonego z zewnątrz np. światłowodem na wszystkie wspomniane urządzenia. Router posiada własny numer IP, będący zarazem adresem bramy sieciowej i adresem, jaki rozpoznawany jest z zewnątrz. Znajomość tego numeru może przydać się w różnych sytuacjach, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób go poznać.

rozsypane ziarna kawy

Kawa speciality – przepyszna kawa do biura i do domu

Bez filiżanki gorącej kawy ciężko wyobrazić sobie rozpoczęcie dnia. Już sam jej zapach potrafi rozbudzić człowieka. Z pewnością jest to napój, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Zawartość kofeiny powoduje to, że po wypiciu kawy stajemy się pobudzeni, znacznie poprawia się koncentracja i zdolności myślenia. To właśnie dlatego ludzie sięgają po nią już z samego rana, by z siłą i energią móc zacząć dzień pełen wyzwań.

Rozliczenie roczne PIT - formularze pit 36 i 37

Jeden procent podatku dochodowego 2019/2020 – Przekaż 1% na OPP

Możliwość odliczania 1% z podatku w Polsce weszła w życie w 2003 roku. Od tego czasu minęło już więc 17 lat. W początkowych latach niewielki procent podatników wiedział i interesował się możliwością rozliczenia i przekazania realnej pomocy innym. Z roku na rok lawinowo wzrastała liczba darczyńców, jak i darczyńco biorców. Na przestrzeni zaledwie 10 lat z 10 mln przekazanych na rzecz różnych organizacji pożytku publicznego zrobiło się 506 mln. Coraz więcej OPP (organizacji pożytku publicznego) zaczęło aktywnie interesować się promowaniem samej idei, jak i swojego w niej uczestnictwa.

układy scalone

Jak poprawić wydajność komputera lub laptopa z Windows 10

Nowoczesne systemy z rodziny Windows oferują użytkownikom znaczące usprawnienia, między innymi większe bezpieczeństwo korzystania z Internetu, funkcjonalne aplikacje, ciekawe gadżety i moduły. Są atrakcyjne wizualnie i czasem wręcz zdają się zgadywać, co ktoś ma na myśli, proponują sugestie i gotowe rozwiązania.

biurka komputerowe w dużym biurze

Jak wybrać profesjonalne biurko komputerowe

Biurko do pracy lub zabawy na komputerze powinno charakteryzować się określonymi parametrami. W każdym razie, do różnych celów, naprawdę potrzebujesz innego stołu. Gracz będzie miał inne potrzeby niż księgowy, a profesjonalne biurko komputerowe powinno mieć inne cechy niż do użytku domowego. Dlatego warto na poszukiwania wybrać odpowiedni sklep internetowy, który zapewni nam najszerszy wybór, taki jak meble-bik.pl.

Jak ekonomicznie drukować w firmie lub w domu?

Drukarka jest urządzeniem, które potrzebne jest każdemu użytkownikowi komputera. Bez znaczenia jest czy jesteśmy przedsiębiorcami czy potrzebujemy wydrukować coś dla własnego użytku. Zarówno w firmie jak i w domu posiadanie drukarki znacznie poszerza nam pole w jakim możemy korzystać z komputera.

Bezprzewodowe ładowanie smartfona

5 sposobów na przedłużenie czasu pracy smartfona na baterii

Producenci smartfonów coraz częściej w swoich konstrukcjach stosują niewymienne baterie, których nawet w serwisie nikt nie jest w stanie bezpiecznie wymienić. W związku z tym warto poznać kilka sposobów, na przedłużenie czasu pracy na baterii i co za tym idzie zmniejszenie ilości cykli ładowania, co także pozytywnie przełoży się na żywotność baterii.

praca na laptopie

Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10 i Windows 8

Czasem musimy szybko wykonać zrzut ekranu z pulpitu, z widokiem na ustawienia systemu Windows 10 lub aplikacji, gry komputerowej. W jaki sposób szybko wykonać zrzut ekranu w Windows 10, czy są do tego wyspecjalizowane narzędzia? W tym poradniku przedstawię 3 najpopularniejsze metody wykonywania tzw. screenshotów w systemie Microsoft Windows 10 oraz Windows 8.