All Posts

Jak ekonomicznie drukować w firmie lub w domu?

Drukarka jest urządzeniem, które potrzebne jest każdemu użytkownikowi komputera. Bez znaczenia jest czy jesteśmy przedsiębiorcami czy potrzebujemy wydrukować coś dla własnego użytku. Zarówno w firmie jak i w domu posiadanie drukarki znacznie poszerza nam pole w jakim możemy korzystać z komputera.

Bezprzewodowe ładowanie smartfona

5 sposobów na przedłużenie czasu pracy smartfona na baterii

Producenci smartfonów coraz częściej w swoich konstrukcjach stosują niewymienne baterie, których nawet w serwisie nikt nie jest w stanie bezpiecznie wymienić. W związku z tym warto poznać kilka sposobów, na przedłużenie czasu pracy na baterii i co za tym idzie zmniejszenie ilości cykli ładowania, co także pozytywnie przełoży się na żywotność baterii.

praca na laptopie

Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10 i Windows 8

Czasem musimy szybko wykonać zrzut ekranu z pulpitu, z widokiem na ustawienia systemu Windows 10 lub aplikacji, gry komputerowej. W jaki sposób szybko wykonać zrzut ekranu w Windows 10, czy są do tego wyspecjalizowane narzędzia? W tym poradniku przedstawię 3 najpopularniejsze metody wykonywania tzw. screenshotów w systemie Microsoft Windows 10 oraz Windows 8.

złodziej

Kradzież smartfona – Sposoby zabezpieczające przed kradzieżą telefonu

W drodze do pracy, na studia, do szkoły, na imprezie czy też w zatłoczonych miejscach jesteśmy narażeni na utratę telefonu komórkowego. Często w smartfonie przechowujemy ważne dane, hasła, zdjęcia z rodzinnej wycieczki, utrata smartfona i zarazem danych w nim zgromadzonych może nas kosztować dużo więcej, aniżeli wynosi wartość samego sprzętu i akcesoriów (np. kart pamięci), dlatego też warto poznać podstawowe sposoby, dzięki którym zredukujemy ryzyko utraty telefonu.

informacje

Nietypowe funkcje wyszukiwarki Google

Czy wiesz, że od kilku lat wyszukiwarka Google oprócz dostarczania trafnych wyników oferuje możliwość kalkulatora, przelicznika miar, walut a nawet dostarcza obliczenia złożonych działań matematycznych. Zobacz co można zrobić, wpisując w wyszukiwarce proste polecenia.

bankowość internetowa na laptopie

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej

W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do Internetu, z każdym miesiącem przybywa osób, które decydują się na rachunek bankowy obsługiwany wyłącznie poprzez Internet. Popularyzują się również płatności kartą, które na zachodzie są już czymś normalny, jednak w Polsce wciąż mają wielu sceptyków. W poradniku omówimy kwestie bezpieczeństwa związane z korzystaniem z bankowości internetowej.

elektronika dyski twarde

Jak automatycznie wyczyścić plik wymiany podczas zamykania systemu Windows

W przypadku pamięci RAM wszelkie dane zgromadzone w niej po zamknięciu systemu i wyłączeniu laptopa są tracone, jednak w komputerze funkcjonuje również drugi typ pamięci – jest to pamięć wirtualna, która w domyślnych ustawieniach systemowych nie jest czyszczona, a jak pokazuje praktyka, to jest spory błąd, który może kosztować nas sporo. Warto to zmienić! W tym poradniku pokażemy, w jaki sposób skutecznie czyścić plik wymiany przy zamykaniu systemu Windows.

urządzenia mobilne

Bezpieczeństwo i poufność danych na urządzeniu przenośnym

Na komputerze osobistym przechowujemy wiele informacji, które często nie powinny być dostępne dla innych osób. Gdy ktoś uzyska dostęp do danych możemy być narażeni na straty nie tylko finansowe, dlatego powinniśmy wprowadzić w życie kilka podstawowych zasad, dzięki którym uchronimy dane jak również zabezpieczymy się przed nieautoryzowanym dostępem do konta internetowego.

sprawdzanie wiadomości email

Kilka kont pocztowych w jednym programie – poradnik

Sprawdzanie konta e-mail online czy ciągłe przełączanie się między kolejnymi instancjami aplikacji klienckich na Windows może być bardzo uciążliwe i pochłaniać sporo cennego czasu, dlatego jeśli posiadasz wiele kont pocztowych, można wszystkie podpiąć do jednego programu tzw. klienta e-mail, który za jednym zamachem sprawdzi wiadomości ze wszystkich połączonych kont. Brzmi interesująco? Z pewnością chciałbyś mieć taką możliwość. W tym poradniku odniesiemy się do konkretnego oprogramowania, którym będzie em Client.