Bez filiżanki gorącej kawy ciężko wyobrazić sobie rozpoczęcie dnia. Już sam jej zapach potrafi rozbudzić człowieka. Z pewnością jest to napój, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Zawartość kofeiny powoduje to, że po wypiciu kawy stajemy się pobudzeni, znacznie poprawia się koncentracja i zdolności myślenia. To właśnie dlatego ludzie sięgają po nią już z samego rana, by z siłą i energią móc zacząć dzień pełen wyzwań.

Liczne badania naukowców dowodzą, że kawa posiada szereg pro zdrowotnych właściwości, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Odkryto także, iż kofeina ma działanie antynowotworowe. W biurach pracownicy mają wyznaczone specjalne pomieszczenia, w których mogą spędzić wolną chwilę i przygotować sobie smakowity napój.

W jednej porcji kawy może znajdować się od 50 – 150 mg kofeiny, to właśnie ze względu na zawartość tego składnika tak chętnie jest spożywana. Praca biurowa wiąże się z pracą umysłową oraz umiejętnością podejmowania szybkich decyzji, które będą miały wpływ na całą firmę, dlatego tak ważne jest, by pracownik był stale skoncentrowany na swojej pracy.

Dzięki kawie jest to możliwe, bowiem dzięki zawartości kofeiny znacząco poprawia się jakość myślenia, zwiększa się koncentracja i lepiej pracuje umysł. Kofeina, a także teofilina i teobromina zawarte w kawie oddziałują na centralny układ nerwowy, impulsy elektryczne szybciej przepływają do mózgu, dzięki czemu umysł lepiej pracuje, a w związku z tym pracownik może osiągnąć lepsze efekty podczas pracy.

Kawa spożywana jest nie tylko w pracy, ale także w domu. Gdy mamy za sobą ciężką, nieprzespaną noc to najlepiej sięgnąć po szklankę gorącego, aromatycznego naparu, a dzień od razu stanie się lepszy. Aby kawa dała jak najlepsze efekty powinniśmy sięgnąć po kawę wysokiej jakości. Dobra kawa powinna być oryginalna, a najlepiej, aby była we włoskim stylu.

Włoskie kawy speciality ze sklepu https://advancedfood.pl/kawa-speciality pochodzące z plantacji Brazylii, Meksyku, Tanzanii i Indii, gwarantują wyrazisty smak i bogaty aromat. Dlaczego akurat włoska kawa? Odpowiedź jest prosta – Włosi są najbardziej znanymi i najlepszymi baristami na świecie. To oni słyną z produkcji najlepszych kaw i są specjalistami w przyrządzaniu tego naparu. Do firm przybywają osoby z zewnątrz, nowi klienci czy dotychczasowi kontrahenci. Dobrze jest ugościć swoich współpracowników pyszną, aromatyczną kawą. Obowiązkowo powinna to być kawa speciality – ona jest naprawdę niesamowita! Jej smak, zapach, a nawet konsystencja jest idealna.

Kawa speciality Cosmai włoska ziarnista
Kawa speciality Cosmai włoska ziarnista

Najlepsza włoska kawa

Kawa speciality to taka, która wśród profesjonalnych degustatorów  w skali 100 punktowej otrzymuje minimalny wynik 80. Na cechy tej kawy i miano „speciality” ma wpływ zarówno położenie plantacji na odpowiedniej wysokości,  dobra gleba i  odpowiednie warunki klimatyczne. Zbiór owoców także odbywa się w określonym czasie, a dzięki temu uzyskujemy idealną, ekskluzywną kawę. Idealna, wysokiej jakości kawa serwowana w firmie, może stać się świetną wizytówką przedsiębiorstwa. Na pewno partnerzy biznesowi po jej skosztowaniu będą zachwyceni i wyrobią sobie dobre zdanie na temat przedsiębiorstwa. Rozmowy będą przebiegać w miłej atmosferze i z pewnością zaowocują wieloma sukcesami. Napój ten nie tylko dobrze smakuje, ale jest również zdrowy, dlatego eksperci od spraw żywienia twierdzą, że dobowa dawka kofeiny powinna wynosić 200 mg, czyli 4 filiżanki espresso, bądź 3 filiżanki kawy rozpuszczalnej. Jedno jest pewne, kawa speciality to wyśmienity napój, którego nie może zabraknąć zarówno w pracy jak i w domu.