Biurko do pracy lub zabawy na komputerze powinno charakteryzować się określonymi parametrami. W każdym razie, do różnych celów, naprawdę potrzebujesz innego stołu. Gracz będzie miał inne potrzeby niż księgowy, a profesjonalne biurko komputerowe powinno mieć inne cechy niż do użytku domowego. Dlatego warto na poszukiwania wybrać odpowiedni sklep internetowy, który zapewni nam najszerszy wybór, taki jak meble-bik.pl.

Jak wybrać biurko komputerowe pod względem wielkości i wymiarów?

Niezależnie od tego, do jakich zadań będzie używane biurko, powinno ono przede wszystkim charakteryzować się łatwością użycia. Aby wygodnie pracować na stole, powinno mieć co najmniej 80 cm głębokości i 120 cm szerokości. Im większy pulpit, tym wygodniej będzie nam na nim usiąść. Ogólnie przyjmuje się, że blat powinien znajdować się na wysokości 72–75 cm.

biurko komputerowe do domowego biura
Biurko komputerowe w domowym biurze

Jeśli pulpit będzie używany tylko przez Ciebie, wybierzemy jego wysokość dla twojego wzrostu i preferencji. Jeśli będzie używany przez kogoś innego, powinieneś pomyśleć o takim meblu, w którym możesz regulować wysokość blatów. W idealnym komputerze stacjonarnym miejsce na procesorze powinno być umieszczone tak, aby dostęp do niego był nieograniczony, ale jednocześnie procesor nie powinien zakłócać twoich nóg. Dobre ergonomiczne biurko komputerowe powinno być najbardziej odpowiednie dla naszych potrzeb i mieć zaokrąglone krawędzie.

Biurko na kółkach czy stacjonarne?

W sprzedaży są dwa główne typy stołów: na kółkach i te, które są instalowane na stałe. Stół komputerowy na kółkach lub stół do laptopa kupuje się przede wszystkim, jeśli chcemy zapewnić sobie wysoką mobilność w korzystaniu z mebli. Jeśli pulpit jest mały i chcemy go swobodnie przenosić, najlepiej zainwestować w model z kołami. Jeśli musi stać w jednym konkretnym miejscu, rolki są dla nas bezużyteczne.

Biurko komputerowe

Praca biurowa trwa co najmniej 8 godzin. Korzystanie z niewygodnego biurka komputerowego i innych mebli biurowych może nie tylko negatywnie wpłynąć na proces pracy, ale także zniszczyć nasze zdrowie. Dlatego stół komputerowy do biura powinien być znacznie bardziej złożony niż stół do laptopa lub do użytku domowego. Głównym problemem jest to, że taki stół powinien być w stanie pomieścić wiele rzeczy. Modele biurek z szufladami, z dodatkowymi półkami i szafkami w tym przypadku są najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście w biurku przyda się co najmniej jedna szuflada na akcesoria biurowe, jedna szafka na dokumenty i jedna półka, na przykład na foldery + przenośne szuflady. Wnęki na procesor i drukarkę są również bardzo ważnymi elementami.

profesjonalne biurko komputerowe
Biurko komputerowe dla profesjonalisty

Wygodne biurko komputerowe do biura ma z jednej strony szafkę i szufladę, a z drugiej miejsce na dodatkowe wyposażenie. W takim stole część środkowa przeznaczona jest na nogi i półkę z klawiaturą, warto zauważyć, że jest to bardzo ważny element, w który należy wyposażyć profesjonalne biurko. Ważne jest jedynie, aby półka na klawiaturę nie była niska i nie zajmowała zbyt dużo miejsca przeznaczonego na nogi. W miejscu przeznaczonym na nogi oczywiście nie powinny znajdować się żadne dodatkowe półki, ponieważ ograniczy to swobodę siedzenia. Może być tylko podnóżek.