Systemy operacyjne

businessman z laptopem

Windows 11 – przegląd nowych funkcji i usprawnień

Windows 11 to najnowszy system operacyjny Microsoftu, który zdążył już zyskać sympatię części użytkowników. Nowa odsłona systemu została wydana w październiku 2021 roku i jest już powszechnie dostępna dla wielu komputerów. W porównaniu do wcześniejszej wersji – Windows 10, Microsoft wprowadził wiele nowych funkcji i usprawnień. W tym artykule przedstawimy najważniejsze funkcje i usprawnienia, które wprowadził Windows 11 w porównaniu do swojego poprzednika, a także omówimy korzyści płynące z ich używania.

przy laptopie

Jak sprawdzić parametry laptopa w systemie Windows 10?

Zgubiłeś instrukcję obsługi, którą otrzymałeś wraz ze swoim laptopem, a po czasie potrzebujesz przypomnieć sobie parametry komputera? Nie musisz szukać informacji na ten temat w sieci. Wszelkie dane sprzętu łatwo odczytasz z poziomu interfejsu użytkownika. Musisz bowiem wiedzieć, że platforma desktopowa ma zaimplementowaną funkcję, która pozwala sprawdzić, jakie podzespoły drzemią pod obudową. Jak skorzystać z tego narzędzia w systemie Windows 10? Poniżej przedstawiamy szczegółową instrukcję.

praca na laptopie

Jak zrobić zrzut ekranu w Windows 10 i Windows 8

Czasem musimy szybko wykonać zrzut ekranu z pulpitu, z widokiem na ustawienia systemu Windows 10 lub aplikacji, gry komputerowej. W jaki sposób szybko wykonać zrzut ekranu w Windows 10, czy są do tego wyspecjalizowane narzędzia? W tym poradniku przedstawię 3 najpopularniejsze metody wykonywania tzw. screenshotów w systemie Microsoft Windows 10 oraz Windows 8.

elektronika dyski twarde

Jak automatycznie wyczyścić plik wymiany podczas zamykania systemu Windows

W przypadku pamięci RAM wszelkie dane zgromadzone w niej po zamknięciu systemu i wyłączeniu laptopa są tracone, jednak w komputerze funkcjonuje również drugi typ pamięci – jest to pamięć wirtualna, która w domyślnych ustawieniach systemowych nie jest czyszczona, a jak pokazuje praktyka, to jest spory błąd, który może kosztować nas sporo. Warto to zmienić! W tym poradniku pokażemy, w jaki sposób skutecznie czyścić plik wymiany przy zamykaniu systemu Windows.