Internet

złodziej

Kradzież smartfona – Sposoby zabezpieczające przed kradzieżą telefonu

W drodze do pracy, na studia, do szkoły, na imprezie czy też w zatłoczonych miejscach jesteśmy narażeni na utratę telefonu komórkowego. Często w smartfonie przechowujemy ważne dane, hasła, zdjęcia z rodzinnej wycieczki, utrata smartfona i zarazem danych w nim zgromadzonych może nas kosztować dużo więcej, aniżeli wynosi wartość samego sprzętu i akcesoriów (np. kart pamięci), dlatego też warto poznać podstawowe sposoby, dzięki którym zredukujemy ryzyko utraty telefonu.

download

Jak zwiększyć prędkość pobierania

Internet staje się coraz szybszy, dlatego też dzisiejsi użytkownicy komputerów pobierają i wysyłają duże pliki w kilka sekund, oglądają filmy w jakości HD i prowadzą wideorozmowy. Kiedyś było nie do pomyślenia, by grę lub film mieszczące się na kilku płytach ściągnąć w czasie krótszym niż dzień, obecnie wszystko trwa chwilę. Jednak nawet dzisiaj niektórzy narzekają na zbyt wolne łącze internetowe i chcą pobierać dane szybciej, jeszcze szybciej! Czy można zwiększyć prędkość pobierania? Oczywiście – są na to sposoby.

Bezprzewodowe ładowanie smartfona

5 sposobów na przedłużenie czasu pracy smartfona na baterii

Producenci smartfonów coraz częściej w swoich konstrukcjach stosują niewymienne baterie, których nawet w serwisie nikt nie jest w stanie bezpiecznie wymienić. W związku z tym warto poznać kilka sposobów, na przedłużenie czasu pracy na baterii i co za tym idzie zmniejszenie ilości cykli ładowania, co także pozytywnie przełoży się na żywotność baterii.

bankowość internetowa na laptopie

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej

W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do Internetu, z każdym miesiącem przybywa osób, które decydują się na rachunek bankowy obsługiwany wyłącznie poprzez Internet. Popularyzują się również płatności kartą, które na zachodzie są już czymś normalny, jednak w Polsce wciąż mają wielu sceptyków. W poradniku omówimy kwestie bezpieczeństwa związane z korzystaniem z bankowości internetowej.

informacje

Nietypowe funkcje wyszukiwarki Google

Czy wiesz, że od kilku lat wyszukiwarka Google oprócz dostarczania trafnych wyników oferuje możliwość kalkulatora, przelicznika miar, walut a nawet dostarcza obliczenia złożonych działań matematycznych. Zobacz co można zrobić, wpisując w wyszukiwarce proste polecenia.

urządzenia mobilne

Bezpieczeństwo i poufność danych na urządzeniu przenośnym

Na komputerze osobistym przechowujemy wiele informacji, które często nie powinny być dostępne dla innych osób. Gdy ktoś uzyska dostęp do danych możemy być narażeni na straty nie tylko finansowe, dlatego powinniśmy wprowadzić w życie kilka podstawowych zasad, dzięki którym uchronimy dane jak również zabezpieczymy się przed nieautoryzowanym dostępem do konta internetowego.