Sprawdzanie konta e-mail online czy ciągłe przełączanie się między kolejnymi instancjami aplikacji klienckich na Windows może być bardzo uciążliwe i pochłaniać sporo cennego czasu, dlatego jeśli posiadasz wiele kont pocztowych, można wszystkie podpiąć do jednego programu tzw. klienta e-mail, który za jednym zamachem sprawdzi wiadomości ze wszystkich połączonych kont. Brzmi interesująco? Z pewnością chciałbyś mieć taką możliwość. W tym poradniku odniesiemy się do konkretnego oprogramowania, którym będzie em Client.

em Client – najlepszy program pocztowy na Windows

Program pocztowy em Client uważany jest za jeden z najlepszych dostępnych na platformę Windows. Posiada szereg przydatnych funkcji, które przydają się nie tylko w biznesie, ale znajdą również uznanie w oczach zapracowanych studentów czy uczniów. eM Client może również sprawdzić się jako system obsługi ticketowej – oczywiście w ograniczonym zakresie.

Program ułatwia segregowanie wiadomości, filtrowanie ich po tagach oraz ciągach znaków występujących w nich, co bardzo ułatwia wyszukiwanie konkretnych informacji. Co więcej, wątki można grupować, co pozwala zachować ciągłość korespondencji w jednym temacie, jak również pozwoli szybciej odszukać potrzebne informacje (gdy będą w danym momencie potrzebne). Oprogramowanie posiada również piękny interfejs, który jest również funkcjonalny. Wiadomości w oknie można wyświetlać na różne sposoby, w zależności od Twoich osobistych preferencji. Są również dostępne różne wersje kolorystyczne i skórki, z pewnością każdy znajdzie w tym oprogramowaniu funkcje użyteczne dla siebie.

Podsumowując, program pocztowy em Client umożliwia między innymi:

 • Odbieranie i wysyłanie wiadomości z wielu kont pocztowych,
 • Wsparcie dla wielu popularnych dostawców usług e-mail (Gmail, Exchange i innych),
 • Szyfrowanie wiadomości PGP,
 • Kustomizowane podpisy (stopki mailowe),
 • Szybkie filtrowanie wiadomości,
 • Piękny i intuicyjny interfejs,
 • Kalendarz / PIM,
 • Automatyczne odpowiedzi,
 • Foldery inteligentne,
 • Bardzo dobry system tagowania wiadomości,
 • …oraz wiele innych.

Podstawowa wersja aplikacji dostępna jest bezpłatnie i umożliwia podpięcie do 2 kont e-mail. Dostępna jest również 30 dniowa wersja testowa.

em Client
Okno programu pocztowego em Client

W jaki sposób podpiąć w programie więcej niż jedno konto pocztowe?

 1. Menu => Narzędzia => Konta
 2. Wybieramy znak “+” i wpisujemy skrzynkę e-mail, którą chcemy dodać, następnie klikamy “Start”.
 3. Program automatycznie wykryje ustawienia i na kolejnym etapie poprosi nas o podanie hasła.

W większości przypadków całą procedura kończy się na tych 2 etapach, w sytuacjach, gdy korzystamy z egzotycznego dostawcy poczty, może być konieczne ręczne podanie danych otrzymanych od naszego dostawcy poczty, są to rzadkie przypadki ale czasem występują, dlatego warto mieć pod ręką zapisane dane od dostawcy poczty, zwykle można je znaleźć po zalogowaniu się do poczty na serwerze, w zakładce Ustawienia. Informacje konfiguracyjne powinny być również przesłane do nas, na samym początku, kiedy utworzyliśmy konto e-mail na serwerze.

Aplikację eM Client w wersji darmowej i testowej można pobrać z oficjalnej strony autora – https://www.emclient.com

Życzę miłego korzystania!