Nie korzystasz jeszcze z programu magazynowego? 2023 rok to dobry moment, by wdrożyć go w firmie!

Wraz z postępem technologicznym oprogramowanie magazynowe stało się coraz bardziej zaawansowane i wydajne. Istnieje wiele różnych rodzajów oprogramowania magazynowego dostępnych dzisiaj, od platform opartych na chmurze do samodzielnych programów. W tym artykule omawiamy, jakie funkcje powinno posiadać najlepsze oprogramowanie magazynowe do wyboru w 2023 roku.

Do czego służy program magazynowy?

Program magazynowy to oprogramowanie, które służy do zarządzania magazynem i jego zasobami.

Takie oprogramowanie może być używane do tworzenia baz do wprowadzania danych o produktach i ich ilościach, rejestrowania przyjęć, ruchów i wydań towarów, a także do planowania, koordynowania oraz nadzorowania pracy w magazynie.

Ponadto program magazynowy może również zawierać funkcje do generowania raportów i analizowania danych, co umożliwia lepsze zarządzanie magazynem i pozwala jednocześnie na optymalizację jego działania.

Najlepszy program magazynowy – co powinien oferować?

Dobry program przeznaczony do magazynu powinien oferować szereg funkcji umożliwiających efektywne zarządzanie magazynem. Jaki program magazynowy warto wybrać w 2023 roku?

Dobre oprogramowanie do magazynu powinno oferować poniższe funkcjonalności:

Wprowadzanie i aktualizacja danych o towarach

Dobry program do magazynu 2023 powinien umożliwiać rejestrowanie wielu danych o produktach, takich jak nazwa, cena, ilość i jednostka miary, kod kreskowy.

Rejestrowanie przyjęć i wydań towarów

Program powinien umożliwiać łatwe wprowadzanie nowych towarów do magazynu oraz wydawanie towarów według różnych scenariuszy. Atutem będzie współpraca z czytnikami kodów oraz kolektorami danych, które pozwalają na łatwe odczytywanie informacji o towarach.

Zarządzanie pracą w magazynie

Za pomocą takiego oprogramowania możliwe jest również przydzielanie pracownikom zadań, przygotowywanie harmonogramów pracy i monitorowanie postępów.

Tworzenie raportów

Dzięki programom można generować raporty prezentujące stany magazynowe, wydania towarów czy obroty.

Dodatkowe moduły

Oferowane przez program magazynowy moduły do dokupienia poszerzają jego możliwości. Przykładowo program magazynowy LoMag dzięki dodatkowym modułom pozwala na fakturowanie, obsługę zamówień, obsługę wypożyczalni.

Integracja z innymi systemami

Dobry program do magazynu 2023 powinien być też zintegrowany z innymi systemami w firmie, co pozwoli na sprawny przepływ informacji i poprawi efektywność działania całego przedsiębiorstwa. Integracje mogą obejmować systemy ERP, systemy e-commerce i inne.