Czy wiesz, że od kilku lat wyszukiwarka Google oprócz dostarczania trafnych wyników oferuje możliwość kalkulatora, przelicznika miar, walut a nawet dostarcza obliczenia złożonych działań matematycznych. Zobacz co można zrobić, wpisując w wyszukiwarce proste polecenia.

Kalkulator Google

Po wpisaniu w wyszukiwarce działania na przykład 12 + 4, zobaczymy rozbudowany kalkulator, który możemy użyć gdy tylko będziemy mieli dostęp do Internetu. W zasadzie kalkulator jest na tyle rozbudowany, że te instalowane w smartfonach są zbędne. W kalkulatorze możemy wykonywać nawet złożone działania, które przy ręcznym obliczaniu zajmują wiele czasu.

kalkulator Google
Kalkulator w wyszukiwarce Google

Google jako przelicznik walut

Wyszukiwarka Google świetnie sprawdza się również jako przelicznik walut. Wpisując w niej dla przykładu “kurs EUR”, otrzymamy aktualny kurs w stosunku do naszej rodzimej waluty PLN.

W zasadzie mając tego typu informacje, nie musimy wchodzić na żaden inny serwis, wszystko mamy pod ręką, dostępne błyskawicznie. Inną funkcją jest przelicznik waluty, wpisując w wyszukiwarce np. “150 euro to pln”, otrzymamy informację z konkretną wartością w PLN.

sprawdzenie kursu euro w google
Sprawdzenie aktualnego kursu EURO lub innej waluty za pomocą wyszukiwarki Google

Google odpowie też na inne pytania

Oczywiście wyszukiwarka nie jest ograniczona wyłącznie do walut, wpisując dla przykładu “4 m/s ile to km/h” otrzymamy dokładną informację z wartością wyrażoną w kilometrach na godzinę. Podobnie jest z innymi pytaniami np. “30 cali ile to cm”, “360 godzin ile to dni” czy też “20 lat to ile dni”.

przelicznik walut
Przeliczenie waluty za pomocą wyszukiwarki Google

Część danych może być dostępna w formie wykresów, zestawień, jak na przykład dla zapytania – “jaka płaca minimalna w Polsce”.

google odpowiada na pytania
Wyszukiwarka Google zna odpowiedzi na wiele pytań!